به چیزایی که واقعا در زندگیتون مهمه فکر کنین. اگه فقط شش ماه دیگه زنده باشین چطوری از زمانتون استفاده میکنین؟ درباره رابطتون چقد متفاوت فکر خواهید کرد ؟

۱۲ توصیه مهم برای زوج ها

چیزایی که باید دربارش فکر کنین

 • به چیزایی که واقعا در زندگیتون مهمه فکر کنین. اگه فقط شش ماه دیگه زنده باشین چطوری از زمانتون استفاده میکنین؟ درباره رابطتون چقد متفاوت فکر خواهید کرد ؟
 • سازش و تحمل رو درباره تفاوتهاتون قبول کنین. بیشتر زوج های خوشبخت یاد گرفتن که با تفاوت های قابل توجه درباره پول، تعطیلات، کارهای خانگی و … باهم سازش کنن. پذیرش تفاوت بینتون به معنی موافق بودن باهاشون نیست.
 • ناکامی هاتون رو شناسایی کرده و از زندگیتون جدا کنین. ناکامی از منابع زیادی مثل کار، فرزندان، مدرسه و… ایجاد میشه. ناکامی ها میتونن متعلق به گذشته و حال باشن. یادتون باشه که نباید ناکامی هاتون رو به همسرتون نسبت بدین.

کارایی که باید انجام بدین

 • به همسرتون کمک کنین که کار درست رو انجام بده. بدنبال رفتار های درست شریک زندگیتون که راضی و خشنود کننده هستن بوده و وقتی که انجامشون میده ازش تعریف کنین.
 • همسرتون رو با توجه مداومتون غافلگیر کنین. از دانشتون درباره همسرتون استفاده کرده تا به طور غیر منتظره خشنودش کنین. بهش اجازه بدین تا کشف کنه شما رو چطوری میتونه خوشحال کنه. اگه نتونست راضیتون کنه ناامید نشین و چیزای دیگه رو امتحان کنین.
 • یه زمان مخصوص برای خودتون ایجاد کنین. زندگی شلوغ امروزه پر از کارای مختلفه، پس برای خودتون و همسرتون زمانی رو در نظر بگیرین تا باهم باشین.

زمانهای تنش زا رو مدیریت کنین

 • قبل از اینکه با عصبانیت چیزی بگین تا ده بشمارین. این ضرب المثل قدیمی واقعا کارسازه. درباره نظراتتون صحبت کنین اما بدون عصبانیت. هر جمله منفی که بگین به پنج جمله مثبت نیاز داره تا اون احساس منفی رو خنثی کنه.
 • در مورد مسائل در یه مکان غیر متعارف بحث کنین. از جایی که همیشه بحث میکنین به یه اتاق دیگه رفته تا هم احساسات منفی رو کاهش بده و هم ایده های جدیدی برای تغییر و حل مسائل به ذهنتون برسه.
 • یه زمان برای استراحت تنظیم کنین. مودبانه از همسرتون بخواین که ۲۰ دقیقه زمان بده و بعد از طی این زمان با لحن آرام و قصد سازش باهم صحبت کنین.
 • وقتی که میدونین اشتباه کردین، معذرت خواهی کنین. تعداد کمی از ما بدون اشتباه زندگی میکنن. پس به اشتباهی که کردین اعتراف کرده و اظهار تاسف کنین و راههایی رو پیدا کنین که در آینده دیگه تکرارشون نکنین.

به قلبتون گوش کنین

 • حمایت کردن راه حل دومه. احساس تعلق یه نیرویه قوی در رابطه است. خیلی از زوج ها با درمیون گذاشتن احساسات و ناکامی های روزانه زندگیشون به دنبال خلاصی از اونا هستن. گوش دادن واقعی با هم بودن رو تقویت میکنه. خیلی از ما شنوندگان بی طاقتی هستیم که سعی میکنیم روند رو کوتاه کرده و قبل از اینکه شریک زندگیمون آماده شنیدن راه حل باشه ما دربارش حرف میزنیم. اول گوش بدین. اگه یه راه حل به نظرتون میرسه به همسرتون بگین :”هر وقت که آماده بودی من یه راه حل به نظر میرسه که ممکنه بهت کمک کنه” وقتی همسرتون آماده شنیدن راه حل باشه ذهنش بیشتر بازه تا ایده شما رو بشنوه.
 • عمیقا به همسرتون گوش بدین. وقتی همسرتون دا��ه درباره موضوع خیلی مهمی صحبت میکنه، بین صحبتاش ازش سوال بپرسین تا بدونه که واقعا بهش گوش میکنین. گوش دادن رو ادامه بدین تا زمانی که حرفاش تموم بشه، بعدش این سه کلمه چالش برانگیز در هر رابطه ای رو بگین :” آیا چیز دیگه ای هم است؟” تا زمانی که جواب همسرتون به این جمله “نه” باشه به گوش دادن ادامه بدین. کار خیلی سختیه اما یه برای تقویت رابطتون لازمه.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه