مثبت صحبت کنین: زمانی که این کار رو تمرین و تکرار کنیم، نتیجه ی اون رو قطعا میبینیم. تا زمانی که مثبت صحبت کردن رو تمرین نکنیم، قدرت اون رو درک نخواهیم کرد.

چگونه زندگی متاهلی را بهتر کنیم؟

مثبت صحبت کنین: زمانی که این کار رو تمرین و تکرار کنیم، نتیجه ی اون رو قطعا میبینیم. تا زمانی که مثبت صحبت کردن رو تمرین نکنیم، قدرت اون رو درک نخواهیم کرد. به زبون ساده تر صحبت کردن با جملات مثبت باعث میشه مغز روی مسائل خوب تفکر و تمرکز کنه که برای رسیدن به موفقیت اهمیت داره و بحث کردن درباره چیزهای منفی که تنها وقت و انرژی از شما میگیره رو رها میکنه.

هدف نهایی: اگه هردو نفر برای خود، خانواده و جامعه یک هدف مشترک داشته باشن، زندگی خیلی ساده تر و موفقیت قطعی تر میشه. در این مورد با گذشت زمان زندگی پیشرفته تر و موفق تر خواهد شد. اگرچه سختی هم داره و اغلب وجود تفاوت هاست که تضاد به وجود میاره. بنابراین یک گزینه به توافق رسیدن و حمایت از اهداف همدیگه و صرف زمان و انرژی بیشتر برای هم هست. روش دیگه، حس همکاری و موافقت در چیزی که برآورده کننده ی اهداف هردو نفر هست و اینجوری هردو در مسیر تلاش برای رسیدن به هدفشون باهم لذت میبرن. بنابراین برای بحث درباره اهداف و رویاهای یکدیگر به اندازه کافی زمان بذارین و به یک توافق مشترک برسین.

حواستون به لحن خودتون باشه: اغلب اشتباهات کوچیک به مسائل بزرگ تبدیل میشن. درست مثل اینکه تو آینه نگاه میکنین، باید لحن صحبت کردنتون و دریافت صحبتهای خودتون دقیقا یکجور باشه. دیده شده بعضی افراد که با احساس غرور میگن ” من همینی ام که هستم” ، یا ” من نمیتونم رفتارمو کنترل کنم”. این احساس، اعتماد به نفس بیش از حد و یا عدم بلوغه که میگه “من اهمیتی نمیدم” ، “من از خودم راضی ام” ، “من به اندازه کافی مراقب خودم هستم” ، “من قوی تر هستم” ، “منو کنترل نکن” و غیره. در اینجا کنترل اون ها در هنگام جروبحث ها نیازمند احتیاطه و اغلب تاثیر بدی روی همسر و فرزندان میذاره. بنابراین ممکنه بعدا احساس تاسف کنیم اما دیگه آسیب اون رسیده و مدت زمان زیادی طول میکشه تا رفع بشه. بنابراین اگه ما برای پیشرفت همدیگه قدم برنداریم، روابط شاد بین خودمون رو از دست خواهیم داد.

کتابهای خوب: این راه، کلیدی برای دادن الهامات و ایده های جدید در شرایط مختلفه و میتونه نتایج قابل تقدیری به همراه داشته باشه.

خانواده و دوستان: فراموش نکنین که خانواده و دوستانتون رو تا جایی که براتون امکان پذیره به یک دورهمی کوچیک دعوت کنین. لزوما نباید جشن تولد اعضای خانواده باشه، میتونه تولد نزدیک ترین دوست و یا فرد دیگری براتون یه فرصت مناسب باشه. این کار باعث میشه زندگی شما از حالت روتین دربیاد و شما رو مشغول نگه میداره.

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه