در حالیکه بسیار طبیعی است که بعضی از زوج ها در زندگی تنش و استرس های عاطفی را در طول زندگی زناشویی تجربه کنند اما شاید شما دوست نداشته باشید که این اتفاقا دردناک را تجربه کنید یا شاید شما نباید تحت استرس باشید – نه به خاطر بیماری های روحی بلکه به خاطر بیماری های فیزیکی – در اینجا 7 راه به شما پیشنهاد میکنیم تا روابط زناشویی و ازدواج خود را مستحکم تر کنید:

چگونه زندگی زناشویی تان را مستحکم تر کنید

تحقیقات بلند مدت نشان داده که افراد متاهل به طور عمومی سالم تر و طولانی تر از افراد مجرد زندگی میکنند. افراد متاهل کمتر مبتلا به سرطان و بیماری های قلبی می شوند و حتی خطر کمتری از نظر ابتلا به جنون آنها را تهدید می کند. یک تحقیق نشان داده که افراد متاهل حتی کمتر از سر درد ، کمردرد و استرس های روانی رنج می برند. آنها همچنین فعال تر هستند و علاقه کمتری نسبت به کشیدن سیگار از خود نشان میدهند.

اما در حالیکه ازدواج مشخصا با سلامت و رفتار درست در تئوری مربوط شده است تازه ترین تحقیقات نشان داده که افرادی که دچا رمشکلات زناشویی هستند جزو این دسته به شمار نمی آیند. در حقیقت روابط ناسالم می تواند تاثیر منفی تری نسبت به افراد مجرد در بر داشته باشد. تحقیقی که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد “آرشیو از روانشناسی عمومی” کشف کرد که زوج هایی که سطوح بالایی از خصومت و درگیری را با هم تجربه می کنند بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های مختلف نسبت به زوج های شاد هستند. همچنین نشان داده شده است که زوج های متاهل ناراضی از بیماری های مزمن حمله های قلبی و کلسترول بالا رنج می برند.

چگونه زندگی زناشویی تان را مستحکم تر کنید

در حالیکه بسیار طبیعی است که بعضی از زوج ها در زندگی تنش و استرس های عاطفی را در طول زندگی زناشویی تجربه کنند اما شاید شما دوست نداشته باشید که این اتفاقا دردناک را تجربه کنید یا شاید شما نباید تحت استرس باشید – نه به خاطر بیماری های روحی بلکه به خاطر بیماری های فیزیکی – در اینجا ۷ راه به شما پیشنهاد میکنیم تا روابط زناشویی و ازدواج خود را مستحکم تر کنید:

۱- دوستیابی دوباره
زمانیکه شما ازدواج کردید ، برای تان راحت بود که روز به روز زندگی کنید و آنچه که دیگر زوج ها به کار میگرفتند را به هیچ بینگارید. به عقب برگردید و بیندیشید که در دوران ماده عسل تان چگونه بودید. چه کار می کردید که شما و همسرتان از زندگی لذت بیشتری ببرید؟ شاید دوست داشتید که به باغ وحش بروید ، یا به تماشای موزه بروید یا حتی از کوهنوردی لذت می بردید. شاید زمانیکه همسرتان کمر شما را ماساژ می د��د عاشق آن لحظات بودید اما در این مواقع دیگر تقاضای چنین کاری را از وی نمی کنید. هرچه که شما به یکدیگر احساسات عاشقانه بدهید باز می گیرید و می توانید ازدواج تان را بازسازی کنید.

۲- سپاس و قدردانی خود را نشان دهید
اگر چیزی وجود دارد که شما به خاطر آن قدردان همسرتان باشید آن را بیان کنید! طبق گفته جان گاتمن دکتر ومتخصص ازدواج و نویسنده ۷ جزء استحکام بخشیدن به ازدواج زوج هایی که به طور مرتب از یکدیگر سپاس و قدردانی می کنند شادتر هستند چرا که ستایش به افراد یادآوری می کند که آنها یکدیگر را دوست دارند. اینطور فکر نکنید که همسرشما به طور ناخودآگاه می داند که شما دوستش دارید و از او متشکر هستید. خواه از مهارت های والدینی او تعریف کنید ، از مهارت های آشپزی اش تعریف و تمجید کنید یا ظاهر خانه ، به او بگویید. اجر و جایزه این قدردانی به سمت خودتان و به زودی باز می گردد.

۳- کارهای کوچک برای یکدیگر انجام دهید
شاید همسر شما یک نوع نوشیدنی خاص دوست داشته باشد اما به ندرت آن را خریداری کند آن را برایش بخرید. راه های مختلفی هست که ستایش و محبت خود را به او نشان دهید. اگر شما قدم اول را بردارید همسر شما با شگفتی متعجب و سورپرایز خواهد شد و سپس با هم میتوانید قدم های بعدی را بردارید.

۴- سعی کنید که خودتان را اصلاح کنید
طبق گفته دکتر گاتمن زوج های موفق هر عیب و ایراد کوچکی را به یکدیگر متذکر نمی شوند اما میدانند که چه وقتی باید عیوب یکدیگر با به هم بگویند و آن را اصلاح کنند.

۵- به یکدیگر احترام بگذارید
احترام متقابل یکی از مهمترین جنبه های هر رابطه سالم است. با ادب باشید. با همسرتان با نزاکت صحبت کنید و مطمئن شوید که ادب و احترام را همانطور که به دیگران تقدیم می کنید در برابر همسرتان نیز رعایت می کنید.

۶- مثبت باشید
بزرگترین اختلاف بین زندگی زناشویی مستحکم و غیر مستحکم در فعل و انفعالات مثبت در زمان مناسب است. انتقاد سودمند بسیار مهم است؛ اما اجازه ندهید که بر روابط شما تاثیر گذاشته و به آن تسلط یابد. با همسرتان در تماس باشید، از وی سئوال هایی در مورد عقایدش بپرسید و خنده را از لب هایتان دور نکنید.

۷- جستجوی کمک
از رفتن به کلاس های مشاوره یا مشاوره درمانی برای استحکام زندگی زناشویی تان نترسید چرا که آنها به قوام و استحکام زندگی زناشویی شما کمک می کنند.اگر به صورت مجزا با یک مسئله درگیر هستید مانند رابطه جنسی ، کتابی بخوانید که بتوانید از آن یاد بگیرید که باید در برابر این مشکل چه کنید و چه راه حلی برای آن پیدا کنید و اگر شما و همسرتان در مورد پول بحث می کنید از یک مشاور ازدواج کمک بگیرید که به شما یاد دهید چگونه به صورت موثر با یکدیگر صحبت کرده و مسائل تان را حل کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه