هیچ قانون تعیین شده ای برای داشتن یک خانواده خوب وجود ندارد گرچه تعدادی از مردم تصور یک قانون درست یا غلط برای این موضوع دارند اما باز هم عده ای از آنها به گفته های دیگران اهمیت میدهند.

چگونه خانم خانواده باشیم؟

۱- کار خود را انجام دهید.
هیچ قانون تعیین شده ای برای داشتن یک خانواده خوب وجود ندارد گرچه تعدادی از مردم تصور یک قانون درست یا غلط برای این موضوع دارند اما باز هم عده ای از آنها به گفته های دیگران اهمیت میدهند. بهتر است که کارهایتان را بدون توجه به طرز فکر بقیه انجام دهید و به دیگران متکی نباشید. هم چنین به عنوان یک زن انتظارات زیادی از طرف بقیه نسبت به شما وجود دارد.

۲- صبور باشید.
در هر صورت چه متاهل چه مجرد فردی که با او زندگی میکنید بدون شک کسی است که بیشترین زمان خود را با او میگذرانید. این موضوع میتواند بوجود آورنده موقعیت هایی شود که تا به حال تجربه نکرده اید، تا زمانی که شما خود را در آن پیدا کنید. زیرا که هر زن و شوهری علی رغم شرایط خاص با بقیه متفاوت اند و نمی توان یک جواب کلی درباره همه داد.
نکته اصلی صبر است.بهترین کار ممکن صبور بودن شماست. بدون عجله و یا گفتن حرف یا عملی که منجر به رسیدن به نتایج اشتباه شده و با توجه به شرایط، نفس عمیق بکشید و درباره شرایط فکر کنید. تمام جنبه های زندگی را در نظر بگیرید مخصوصا هنگامی که نیمی از آن به عهده شما قرار میگیرد.

۳- به فرزندان خود اهمیت دهید.
به عبارت دیگر بچه ها به برخورد فعالانه تری نیاز دارند.اگر شما فقط ایستاده و قصد اِعمال نظم را داشته، قطعا موفق و تاثیرگذار نخواهید بود. بدترین چیز ممکن از دست دادن آرامشتان است. البته بچه ها به درک تفاوت بین درست و غلط نیاز دارند اما جیغ کشیدن بر سر یک بچه ی مرتکب اشتباه شده راه حل قضیه نیست. مهمترین رفتار مهم درباره والدین میزان سازگاری آنهاست، وگرنه بچه ها در هر شرایطی می توانند شیطنت خود را نشان دهند.

۴- به بزرگترها احترام بگذارید.
نوعی دیگر از رابطه وجود دارد که متفاوت است و آن، رابطه بین شما و پدر ومادرتان و یا رابطه ی شما و پدر و مادر همسرتان است.اگر شما اینقدر خوش شانس بوده و صاحب خانواده ای آرام باشید با این وجود، مثل اکثر مردم ودر طولِ برخی مشکلات، بهترین کارِ ممکن احترام گذاشتن به نظرات بقیه است و به یاد داشته باشید که از ترس ناراحتی بقیه نظر خود را بیان یا پنهان نکنید.

۵- خودتان باشید.
در نهایت آن چیزی که در همه جنبه های زندگی به نفع خودتان است انجام دهید.وقتی که چارچوب مناسب برای زندگی خود را پیدا کردید آن را رها نکرده و خودتان را با هیچ کس مقایسه نکنید. همانطور که ضرب المثلی معروف میگوید: سری که درد نمیکند دستمال مبند.

منبع: نوین زی

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه