در حالت ایده آل هر کارآفرین MBA و همچنین مهارت ها و ویژگی های رهبری برای رشد کسب و کار و بهبود وضعیتش داره.

چگونه به عنوان یک کارآفرین بدون هیچ تجربه ای، به موفقیت برسیم؟ ( بخش اول )

در حالت ایده آل هر کارآفرین MBA و همچنین مهارت ها و ویژگی های رهبری برای رشد کسب و کار و بهبود وضعیتش داره. درواقع اگرچه تعداد کمی از صاحبان کسب وکار پس از یک مسیر خطی تبدیل به کارآفرین میشن. بسیاری به سادگی شروع میکنن چرا که اونها ایده خوبی دارن و یا به دلیل خود اشتغالی یه راه عملی تر برای دوام پولشون دارن. به جیم کارپنتر بنیانگذار و مدیرعامل شرکت پرندگان طبیعت و سیستم تغذیه پرندگان نگاهی بندازین. او پس از دریافت کارشناسی ارشد در باغبانی و فیزیولوژی گیاهان، متوجه شد که فرصت کمی برای پیدا کردن یه کار خوب داره اگه به دنبال دکترای خودش بره. بنابراین او تصمیم گرفت باغ کوچیکی رو به مدت دو سال تهیه کنه و در سال ۱۹۸۱ تصمیم گرفت که از عشق خود به پرندگان بده و فروشگاه خودشو باز کنه. پس از مدت کوتاهی فردی از او خواست که یکی از اونا رو بخره. بدون هیچ ایده ای چگونه یه کاری اتفاق میفته، کارپنتر کتابی به ارزش ۳ دلار درباره همین موضوع خرید و در جاده های طولانی به آموزش خودش در زمینه کسب و کار می پرداخت. این روش جواب داد: امروز ۲۹۵ فروشگاه نامحدود پرندگان وحشی در سراسر ایالات متحده و کانادا وجود داره. این چیزیه که کارپنتر در طول این راه و روش یاد گرفته.

عضویت در نشریات معتبر کسب و کار
نه تنها کارپنتر شروع به خوندن مقالات Inc. در زمینه کسب و کار کرد، درباره موضوعی او یک آگهی درباره کنفرانس های غول آسا دید که در اون ۶۰ بنیانگذار زیر ۴۰ سال بیش از ۱ میلیون دلار درآمد به ارمغان آوردن. این رویداد که او دو سال در یک ردیف با همان گروه از کارآفرینان، اساتید و رهبران کسب و کار حضور داشت، محوری در مسیر یادگیری او بود. این چیزی بود که واقعا چشم های منو باز کرد که من باید یک گام به بالا بردارم. او یادآوری میکنه که مسیروجود داره اما من باید اقدام به یادگیری اون کنم.

استفاده از برخی از مربیان
این کنفرانس ارزش مربیان همتا و هم ردیف رو به کارپنتر نشون داد. او به یه گروه محلی مشاوره همانند گروه مربیان ایندیانا پولیس، شرکت تاسیس شده توسط دکتر William Haeberle، استاد بازنشسته در دانشکده مدیریت دانشگاه کسب و کار ایندیانا که به کارپنتر برای تشکیل یک هیئت مشاوران در سال ۱۹۹۵ کمک کرده بود، پیوست. او میگه اگرچه شما میتونین این افرادو پیدا کنین، اما این افراد در خارج از شرکت باید حاضر به توجه بلند مدت به استراتژی شما باشن و درمورد اونچه که شما باید انجام بدین حاضر به ارائه مشاوره غیر مرتبط باشن. این گروه هرگز وقفه ایجاد نمیکنن اگه اونا فکر کنن که من نیاز به شنیدن چیزی که اونا میگن دارم.من در هر جلسه ای شرکت میکردم و ما هر چهار سال یکبار اونها رو به عنوان هیئت مدیره داریم و من فکر میکردم که چی میشد اگه اونا منو بیرون میکردن؟

ادامه دارد…

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه