مراقبت مناسب از دندونا باید از کودکی یاد گرفته بشه و در سراسر زندگی دنبال بشه. بیشتر دندونپزشکا ترجیح میدن بیماران کم سن و سالشون رو قبل از اینکه مشکلات بهداشتی وخیمی برای دندوناشون پیش بیاد ملاقات کنن. اونا میتونن رشد دندونای کودک رو زیرنظر بگیرن، آموزششون بدن و پیشنهادات پیشگیرانه ارائه بدن.

مراقبت مناسب از دندونا باید از کودکی یاد گرفته بشه و در سراسر زندگی دنبال بشه. بیشتر دندونپزشکا ترجیح میدن بیماران کم سن و سالشون رو قبل از اینکه مشکلات بهداشتی وخیمی برای دندوناشون پیش بیاد ملاقات کنن. اونا میتونن رشد دندونای کودک رو زیرنظر بگیرن، آموزششون بدن و پیشنهادات پیشگیرانه ارائه بدن. معرفی مطب دندونپزشکی و دندونپزشک در سنین پایین و در فواصل منظم میتونه باعث بشه که کودکان راحت تر به دیدن دندونپزشک برن.

درباره ملاقات با دندونپزشک و مطبش و آشنایی کودکتون با اونا، براشون مطالب مرتبط بخونین. بچه های کم سن و سال معمولا از دیدن افراد و شرایط و وسایل ناآشنا وحشت زده میشن. پس براشون کتابهایی در این مورد بخونین تا انتظار همچنین ملاقاتی رو داشته باشن و ترسشون رو کم کنه.

وقتی که کودکتون سرحاله و گرسنش نیست پیش دندونپزشک برین. بهترین زمان معمولا صبح زود بعد از صبحانه یا بعد از خواب بعد از ظهره که کودک هوشیاره و خوب استراحت کرده و دلش کمی ماجراجویی میخواد.

چه کاری انجام بدین که کودکتان از دندان پزشک ترسی نداشته باشد؟!

برای کودکتون با زبان نرم و مثبت ملاقات با دندونپزشک رو توضیح بدین. بهش بگین که وقتی پیش دندونپزشک برن، دندونشون تمیزتر و سالم تر میشه و لبخند زیباتری خواهند داشت. بگین که دندونپزشک یه دوسته که میخواد دندوناشون رو ببینه تا اونا بتونن غذاهایی که دوست دارن رو بخورن.

با استفاده از بازی رفتن به مطب دندونپزشک رو با کودکتون تمرین کنین. مثلا با بازی دندونای خودتون و کودکتون رو بشمارین. از یه آیینه استفاده کنین تا هر دوتون داخل دهان همدیگه رو ببینین و توضیح بدین که دندونپزشک یه آیینه بزرگتر داره تا داخل دهانشون رو نگاه کنه.

بهداشت دهان و دندان رو قبل از رفتن به مطب دندونپزشکی تمرین کنین (با استفاده از مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی). مسواک زدن رو به صورت بازی دربیارین تا برای کودکتون لذت بخش باشه. بهش یاد بدین که چطور دهانش رو با آب بشوره تا باقی مونده غذاها در دندوناشو پاک کنه.

اگه باید به دیدن دندونپزشک برین پس زودتر اونجا حاضر باشین. عجله یا دیر نکنین چون اینکار باعث میشه هم خودتون هم کودکتون مضطرب بشین. اجازه بدین که با خودش اسباب بازی مورد علاقش رو بیاره تا احساس آرامش و امنیت بکنه. ازش کاملا حمایت کنین و به ترسایی که ممکنه داشته باشه گوش بدین. بهش یادآوری کنین که رفتن پیش دندونپزشک باعث میشه که از دندوناشون مراقبت بشه.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه