چرا عرق می کنید +عکس


چرا عرق می کنید +عکس - تصویر 1

دانستن جزئیات درباره عرق کردن مفید خواهد بود. عرق کردن ترکیبی از مواد معدنی و نمک وآب است که از منافذ پوست تبخیر می شود. به بدن کمک می کند تا خنک شود و از این طریق دمای داخلی بدن را تنظیم می نماید. دو نوع عرق کردن شناخته شده است: اولی اکرین نام دارد و مایع نازکی است که در زیر نور خورشید در طی روز یا هنگام ورزش کردن رخ می دهد. دومی، به نام آپوکرین است. این یکی ترشح ضخیمی است که به طور عمده در زیر بغل شخص روی می دهد و معمولا همراه با بو است.

چیزهایی مانند وشعیت سلامتی، رژیم غذایی و احساسات ممکن است باعث ایجاد عرق شود. اما بیشتر ژنتیکی است. قسمت های رایج عرق کردن معمولا: کف دست ها، زیر بغل ها، پیشانی هستند به دلیل اینکه این نقاط بالاترین تراکم غدد در این نقاط قرار دارند.

با این حال، الگوهای عرق بسیار منحصر به فرد هستند. به عنوان مثال، پشت انسان به عنوان اولین جایی که گرما را احساس می کند یا در هنگام استرس ، سیگنال هایی را برای تنظیم دمای بدن به مغز بفرستد.

اما اینطور به نظر نمی رسد که تنها به DNA مربوط باشد و بیشتر به انطباق پذیری مرتبط است. به عنوان مثال مردمی که در مناطق گرمسیری زندگی می کنند و همچنین ورزشکاران بدن شان به دلیل تمرینات متوجه شده اند که باید به سرعت گرما را دفع کنند.

چرا عرق می کنید +عکس

تهیه و ترجمه: مجله اینترنتی پارسی وان

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه