پوست پرتقال. یک پرتقال متوسط حاوی 60 فلاونوئید و 170 غذای گیاهی متفاوت است که برای پوست، سیستم بدن و همچنین خانه شما بسیار سودمند است. فلاونوئید مذکور بدن را در برابر سرطان و پوکی استخوان بیمه می کند. از آنجا که پوست پرتقال تلخ است، هضم غذا را بهبود بخشیده و سرعت سوخت و ساز را بالا می برد. همچنین به تهوع، استفراغ و سوزش سردل کمک می کند. پودر شده پوست پرتقال نیز میزان سرفه و آسم را کاهش داده و به بهبود سیستم تنفسی کمک می کند. مطالعات نشان داده است که پوست پرتقال قادر است کلسترول و تری گلیس ...


پوست پرتقال و موز از خودشان مهم ترند!!

پوست پرتقال

یک پرتقال متوسط حاوی 60 فلاونوئید و 170 غذای گیاهی متفاوت است که برای پوست، سیستم بدن و همچنین خانه شما بسیار سودمند است. فلاونوئید مذکور بدن را در برابر سرطان و پوکی استخوان بیمه می کند. از آنجا که پوست پرتقال تلخ است، هضم غذا را بهبود بخشیده و سرعت سوخت و ساز را بالا می برد.

همچنین به تهوع، استفراغ و سوزش سردل کمک می کند. پودر شده پوست پرتقال نیز میزان سرفه و آسم را کاهش داده و به بهبود سیستم تنفسی کمک می کند.مطالعات نشان داده است که پوست پرتقال قادر است کلسترول و تری گلیسیرید را حل کند. این بدان معناست که مصرف پوست این میوه برای افراد چاق با کلسترول بالا بسیار مفید است.

پوست این میوه، خواص فوق العاده ای در پاکسازی و تعادل روغن پوست صورت دارد، که توصیه می شود افراد دارای پوست چرب به وسیله این میوه پوست خود را صاف و نرم کنند.باید گفت که خواص ضد التهابی و ضد قارچی پوست پرتقال گزینه بسیار مناسبی برای جوش و آکنه است.

از خواص خوراکی پوست پرتقال می توان به طعم دهی عالی آن اشاره کرد. آب نبات های ساخته شده از پوست پرتقال اشتها را بهبود می بخشند و به دلیل دارا بودن ویتامین ث، سیستم دفاعی بدن را نیز تقویت می کند.

پوست موز

پوست این میوه نیز سرشار از آنتی اکسیدان ها، موادمعدنی و ویتامین ها می باشد که به طور طبیعی بیماری ها را درمان کرده و به بازسازی سلول ها کمک می کند.پوست موز در تسکین پوست، کاهش خارش در هنگام گزش حشرات و بهبود سریع زخم ها و کبودی ها بسیار موثر است.همچنین، مصرف منظم و قراردادن بر روی گونه و صورت باعث سفتشدنپوست می شود و با کاهشچینوچروک همراه است.

نکته بسیار جالب اینجاست که با ماساژ پوست موز بر روی دندانها به مدت چند هفته شاهد تاثیرات عجیب آن در سفید کردن دندان خواهید بود.اگر از وجود زگیل در بدن خود رنج می برید، کافی است تکه ای از پوست این میوه را هرشب تا صبح بر روی آن قرار دهید. این کار را به مدت یک هفته انجام دهید.شواهد نشان داده است که پوست موز در کاهش سردرد فوق العاده عمل می کند، تنها کافی است آن را بر روی پیشانی قرار داده و اجازه دهید تا مواد مغذی جذب پوست گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه