امروزه به دلیل شرایط آب و هوایی سرد و خشک به خصوص در هوای این روزهای تهران، پوست بسیاری از ماها، پوست پوست و موهای مان هم خشک و شکننده می شود. این موضوع نه تنها برای خانم ها عذاب آور است بلکه خشکی پوست برای آقایان هم مشکل سازشده است. این بار راهنمای آرایشی و بهداشتی، مربوط به رابطه پوست و میوه هاست! میوه هایی را به شما پیشنهاد می کنیم که می توانید از این میوه ها ماسک های طبیعی و مفید درست کنید؛ به کرم های مختلف دل خوش نکنید؛ این میوه ها نسبت به کرم ها هم تاثیر بیش تری بر پوست و مو دارند. ...


میوه های زیبا و خوشمزه برای لطافت پوست شما در نوروز 95

امروزه به دلیل شرایط آب و هوایی سرد و خشک به خصوص در هوای این روزهای تهران، پوست بسیاری از ماها، پوست پوست و موهای مان هم خشک و شکننده می شود. این موضوع نه تنها برای خانم ها عذاب آور است بلکه خشکی پوست برای آقایان هم مشکل سازشده است. این بار راهنمای آرایشی و بهداشتی، مربوط به رابطه پوست و میوه هاست! میوه هایی را به شما پیشنهاد می کنیم که می توانید از این میوه ها ماسک های طبیعی و مفید درست کنید؛ به کرم های مختلف دل خوش نکنید؛ این میوه ها نسبت به کرم ها هم تاثیر بیش تری بر پوست و مو دارند. آمینو اسید این میوه ها از سلول ها در برابر آسیب های محیطی محافظت می کند.

آواکادو؛ سلطان ضدسرطان ها

میوه های زیبا و خوشمزه برای لطافت پوست شما در نوروز 95

آواکادو میوه ای گرمسیری و سرشار از ویتامین A، B6 ، E، C و K است و فیبر هم دارد. بیشترین تاثیر را روی پوست و مو دارد و مانند روغن زیتون سرشار از اسید اولئیک است. این ماده یکی از بزرگ ترین عوامل پیشگیری از سرطان است. برای نرم کردن پوست و مو و جلوگیری از آفتاب سوختگی بسیار موثر است و برای جلوگیری خشکی پوست می تواند ماسک مفیدی باشد و تاثیر زیادی بر رشد سلول ها دارد.

برای درست کردن یک ماسک صورت: ۱ الی ۲ آواکادو رسیده را له کرده و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. این ماسک را ۱۰ دقیقه روی پوست نگه داشته و سپس آبکشی کنید.

برای درمان موهم موثر است: ۱ تا ۲ آواکادو را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و سپس ۱ عدد تخم مرغ و یا ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون به آن اضافه کنید. آن را به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بر روی موها نگاه داشته و سپس آبکشی کنید. آواکادو به دلیل داشتن ویتامینE به موهای شما نرمی و درخشندگی می بخشد.

موز و هویج از دارودسته ویتامین A

موز وهویج به دلیل داشتن ویتامین A که دارد علاوه برخواصی که برپوست ومو دارد اثرات مفیدی هم دارد.مثل: کاهش وزن و برای بینایی و سیستم ایمنی سالم و رشد سلول ها لازم است.

بیش از ۲۰ نوع خاصیت زیبایی در این میوه موز وهویج یافت شده است. آکنه پوست را از بین می برد و پف چشم را کاهش می دهد.

برای ازبین بردن خشکی پوست وآکنه چکارکنیم؟

میوه های زیبا و خوشمزه برای لطافت پوست شما در نوروز 95

ویتامین A خشکی دست راازبین می برد وپوست مرطوب ونرم می کند. در اینجا دو راه حل برای شما پیشنهاد می کنیم:

– دو عدد موز را له کرده و به پوست تمیز و خشک بزنید و به مدت ۲۰ دقیقه روی آنها باشد و سپس آبکشی کرده و تفاوت را احساس کنید.

– یک هویج را پوره کرده تا آب آن را به دست آورید ، ۲ قاشق غذاخوری عسل و ۲ قاشق غذاخوری آرد جو دوسر را به آن اضافه کرده و مخلوط کنید. آن را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست نگاه داشته و آبکشی کنید.

-آکنه : تکه های موز حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است. یک تکه ببرید و آن را در هر نقطه صورت که دچار آکنه و لک است روزی سه بار بزنید. می توانیدنتیجه را حدود یک هفته بعد ملاحظه کنید. صورت: برای درست کردن یک لایه بردار صورت، ۱ موز له کرده را با ۱ قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید. این مخلوط را به صورت حرکات دورانی به پوست ماساژ دهید تا سلول های مرده پوست را پاک کرده و به پوست رطوبت می رساند ، سپس آبکشی کنید.

پوست روشن با انگور

میوه های زیبا و خوشمزه برای لطافت پوست شما در نوروز 95

خیلی از افراد هستند پوست تیره ای دارند ومی خواهند پوست روشنی داشته باشند.باماسک انگور می توانید از تیرگی پوستتان خلاص شوید برای ساخت یک محلول پاک کننده، یک مشت انگور را خرد کرده و آب آن را داخل ظرف بریزید. از گلوله های پنبه برای زدن آن به صورت استفاده کرده و سپس آبکشی کنید.

انگور با داشتن ویتامین B1، B6 ، C و کلسیم دارای رازهای زیبایی فراوانی است.

مواد تشکیل دهنده انگور: آب ۷۵ گرم، پروتئین ۱/۳ گرم-مواد قندی ۲۰ گرم-کلسیم ۱۲ میلی گرم- فسفر ۰/۴ میلی گرم- سدیم ۳ میلی گرم-آهن ۰/۴ میلی گرم- پتاسیم ۱۷۵ میلی گرم- ویتامین آ ۱۰۰ گرم-ویتامین ب ۱ ۰/۰۵ میلی گرم- ویتامین ب ۲ ۰/۰۳ میلی گرم- ویتامین ب ۳ ۰/۳ میلی گرم- ویتامین ث ۴ میلی گرم.

منبع: مد آنلاین

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه