ما به طور معمول آن‌قدر دقت صرف فکر کردن به مشکلات و ناامیدی‌هایمان می‌کنیم که دیگر فرصتی برای تمرکز کافی روی موفقیت‌هایمان در زندگی باقی نمي‌‌ماند.

ما به طور معمول آن‌قدر دقت صرف فکر کردن به مشکلات و ناامیدی‌هایمان می‌کنیم که دیگر فرصتی برای تمرکز کافی روی موفقیت‌هایمان در زندگی باقی نمی‌‌ماند.

تمرکز بر راه‌های رسیدن به موفقیت، امتیازات فراوانی را برای ما در پی خواهد داشت. این تمرکز، انرژی مثبت‌تان را افزایش داده و شما را برای مقابله با چالشی جدید آمده و مهیا می‌سازد. شما در این ارتباط با توانمندی‌های منحصر به فرد خود و همکاری و مشارکت هر چه بیشتر آشنا خواهید شد. توجه داشته باشید تجربیاتی که در این ارتباط کسب کرده‌اید شما را در تداوم هوشمندانه انجام هر چه بیشتر و بهتر کارهای خود یاری می‌دهد. در همین حین که به موفقیت می‌اندیشید، جنبه‌های مختلف زندگی‌تان را نیز تجزیه و تحلیل کنید.

ارتباطات‌تان را بررسی نمایید. چه جنبه‌هایی را در درون خود رشد و گسترش داده‌اید؟ چه ارتباطات دوستانه‌ای داشته‌اید؟ کدام ارتباط بیشترین لذت را برای شما در پی داشت؟ در لحظات سخت و دشوار زندگی، چگونه از علاقه‌مندی‌های خود دفاع و حمایت کردید؟ چه برداشت و شناختی از خصیصه‌های منحصر به فرد دیگران دارید؟

موفقیت

زندگی معنوی‌تان را بررسی کنید سال گذشته چقدر و چطور از لحاظ معنوی رشد پیدا کردید؟ به چه وجوه و جنبه‌هایی دست یافتند؟ از چه طرق با توانمندی‌های روزافزون خود ارتباط برقرار کردید؟ چه تمرینات معنوی‌ای در سال گذشته صورت دادید؟ چقدر در کشف حقایق پشت پرده معنوی خود موفق عمل کردید؟

به زندگی مادی خود بپردازید. امسال چه گام‌هایی در جهت ایجاد یک امنیت مالی و اقتصادی در زندگی برداشتید؟ برای رسیدن به استقلال مالی‌تان به چه موفقیت‌هایی نایل ‌شدید؟ چگونه و به چه طریق، پول‌تان را صرفه‌جویی، سرمایه‌گذاری و یا مصرف کردید؟ امسال در مورد ارتباط با مسایل مالی به چه نتایجی رسیدید؟

شرایط فیزیکی، اجتماع و اطرافیان را کنترل کنید. امسال در شرایط جسمی خود چه بهبودهایی پدید آوردید؟ آیا احساس آرامش خانگی بیشتری داشتید؟ برای ارتباطات مناسب‌ترتان در اجتماع چه کردید؟ چه نکته‌های تازه‌ای در مورد ارتباط با جامعه و محیط اطرافتان آموختید؟ وضع سلامتی‌تان را بررسی کنید. چه گام‌هایی برای سلامتی هر چه بیشتر خود در سال جاری برداشتید؟ چه عادات بهداشتی جدیدی به کار گرفتید؟ توانستید چه کمک‌هایی برای افزایش عادات بهداشتی بیشتر در سال جاری به خود کنید؟ آیا استرس‌ها و فشارهایتان را به درستی کنترل و مدیریت کردید؟ تفریح و سرگرمی‌تان را چک کنید. در سال جاری، چه فعالیت‌هایی بیشترین لذت را برای شما در پی داشت؟ چه مهارت‌های تازه‌ای حاصل کردید؟ آیا ساختار زندگی‌تان به گونه‌ای بوده که زمان کافی برای استراحت و تفریح داشته باشید؟ چه درس‌هایی از نقطه‌نظر سرگرمی آموختید؟

شرایط کارتان را بررسی کنید. چه موفقیت‌هایی در سال گذشته حاصل کردید؟ چگونه خودتان را در ا��تباط با کارتان به چالش کشیدید؟ چه مهارت‌های جدیدی کسب کردید؟ چگونه ارزش‌هایتان را در راستا و در حین کارتان بروز دادید؟

حال که موفقیت‌تان را در تمامی جنبه‌های زندگی بررسی کردید، روی این نکته تمرکز و فکر کنید که در مورد شرایط زندگی‌تان چه آموخته‌اید. ببینید که چطور می‌توان این درس‌ها را در آینده به کار بست. شاید جنبه‌هایی در زندگی‌تان وجود داشته باشد که کمتر روی آن‌ها تمرکز کرده‌اید. شاید بخواهید در آینده تمرکز بیشتری روی این حوزه‌ها داشته باشید. حال با این تفاسیر آیا دوست دارید در زندگی موفق‌تر باشید و زمان بیشتری را برای رسیدن به آن داشته باشید؟ توصیه می‌کنم استراتژی موثر و شخصی‌تان را برای نیل به موفقیت در زندگی توسعه و گسترش دهید.

منبع: بیتوته

Share the post "موفقیت‌تان را جشن بگیرید"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. ۳ قانون بسیار مهم برای موفقیت در زندگی
  2. فرمود موفقیت برای عروسهای جوان
  3. موفقیت در کار و زندگی…
  4. آیا شما در شغلتان موفقید؟(تست موفقیت شغلی)
Tweet موفقیت‌تان را جشن بگیرید - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه