انتظارات اون ها رو جلوتر از زمان تنظیم کنین و اون ها رو هیجان زده کنین. Chung توصیه میکنه که با بچه ها درباره ی جایی که میخواین برین صحبت کنین، بهشون توضیح بدین که نه تنها رفتن به اون جا میتونه براشون هیجان انگیز باشه بلکه مهمه که مودب و محترمانه رفتار کنن.

رفتار کردن بچه ها هنگام حضور در مکان های عمومی (بخش اول)

انتظارات اون ها رو جلوتر از زمان تنظیم کنین و اون ها رو هیجان زده کنین. Chung توصیه میکنه که با بچه ها درباره ی جایی که میخواین برین صحبت کنین، بهشون توضیح بدین که نه تنها رفتن به اون جا میتونه براشون هیجان انگیز باشه بلکه مهمه که مودب و محترمانه رفتار کنن. او گفت که این کار باعث میشه اون ها بیشتر اهمیت بدن و توجه کنن. و فراموش نکنین که بهشون اطلاع بدین اگه به حرفای شما گوش نکنن عواقبی خواهد داشت.
آروم صحبت کردن رو تمرین کنین. آیا بچه های شما میدونن که چجوری باید آروم صحبت کنن. معمولا بچه های نوپا نمیدونن. Chung میگه: من از یک عروسک خیمه شب بازی برای نشون دادن صدای خارج از خونه، صدای داخل خونه و صدای آروم یا همون زمزمه استفاده کردم و در نهایت او متوجه شد.
با چیزای کوچیک شروع کنین.فرزند شما ممکنه برای تولید و انجام کارهای بزرگ آماده نباشه اما درباره یادگیری رقص یا موسیقی چطور عمل میکنه؟ اگه فرزند شما قادر به انجام اون کارها و یا مشابه اون ها هم نیست، اون کارها رو رها کنین. اگه خوب عمل کرد، نشون دهنده ی اینه که میتونین به او فعالیت های سخت تر هم آموزش بدین.
تحقیق کنین. برخی از مدارس یا مراکز آموزشی تمایل دارن که بچه ها رو از کاری که انجام میدن حواسشون رو پرت کنن. همچنین تعدادی از مراکز هم هستن که خدمات ویژه مخصوص کودکان یا اتاق های جداگونه برای بازی کودکان دارن.
مراقب خوراکی ها باشین. خوراکی ها راهی برای آروم کردن کودک آشفته ی شماست، اما زمانی که در موقعیت های عمومی قرار میگیره مراقب باشین. خوردن تنقلات با صدای بلند ایده ای بد به عنوان میان وعده هست که باعث کثیفی محیط هم میشه. همچنین شما نمیخواین بیش از حد به تن��لات وابسته بشین چون با این کار به بچه ها آموزش میدین که برای کاهش خستگی به خوراکی ها وابسته بشن.
از چیزهای دیگه برای پرت کردن حواسشون استفاده کنین. Chung و Smith معتقدن که کتاب ها و پازل ها و اسباب بازی های کوچیک راهی عالی برای خوشحال و سرگرم نگه داشتن بچه ها در طی یک رویداد عمومیه. همچنین Smith میگه دادن فرصت هایی به کودکان برای کنترل رفتار خود با حداقل دخالت پدر و مادر مهارتی هست که باید کسب کنن و در آینده هم به دردشون میخوره.
ادامه داره…

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه