دکتر سید مرتضی صفوی متخصص تغذیه با اظهار اینکه افراد به طور روزانه به 10میلی لیتر آهن نیاز دارند گفت: میزان آهن در بدن از طریق آزمایش بیوشیمیایی خون مشخص می شود که در بیشتر مواقع با کمبود آهن در بدن اشخاص مواجه هستیم. وی در خصوص راههای درمان کمبود آهن در بدن عنوان کرد: افرادی که با کمبود آهن مواجه هستند می توانند با مصرف مواد غذایی مانند جگر،گوشت قرمز و سبزیجات میزان آن را در بدن افزایش دهند. اشخاص در صورت کمبود شدید هموگلوبین و آهن مجبور به استفاده از آمپول های آهن ساز و خون ساز هستند. مصر ...


به جای خوردن قرص های آهن بدبو کمبود آهن را با این خوراکی های خوشمزه تامین کنید!

دکتر سید مرتضی صفوی متخصص تغذیه با اظهار اینکه افراد به طور روزانه به 10میلی لیتر آهن نیاز دارند گفت: میزان آهن در بدن از طریق آزمایش بیوشیمیایی خون مشخص می شود که در بیشتر مواقع با کمبود آهن در بدن اشخاص مواجه هستیم.

وی در خصوص راههای درمان کمبود آهن در بدن عنوان کرد: افرادی که با کمبود آهن مواجه هستند می توانند با مصرف مواد غذایی مانند جگر،گوشت قرمز و سبزیجات میزان آن را در بدن افزایش دهند.اشخاص در صورت کمبود شدید هموگلوبین و آهن مجبور به استفاده از آمپول های آهن ساز و خون ساز هستند. مصرف ویتامین c همراه با غذا به افزایش جذب آهن بدن کمک می کند. افراد برای جذب بیشتر آهن، غذای خود را همراه با آب پرتغال میل کنند و یا از لیمو ترش و گوجه فرنگی که حاوی ویتامین c هستند در کنار غذای خود استفاده کنند.

این متخصص تغذیه در خصوص عوارض انباشته زیاد آهن در بدن اظهار کرد: افزایش بیش از حد و انباشت آهن در بدن باعث ایجاد مسمومیت، درد مفاصل، حالت تهوع و استفراغ می شود. افرادی که با انباشت ماده ی آهن در بدن روبرو هستند باید استفاده از گوشت قرمز و سبزیجات را محدود و کاهش دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه