شاید برای تصاحب یه شغل عالی ترین گزینه باشین، اما انجام برخی اشتباهات در طول مصاحبه کاری ممکنه به ضررتون تموم شده و شما رو از میدون به در کنه!

شاید برای تصاحب یه شغل عالی ترین گزینه باشین، اما انجام برخی اشتباهات در طول مصاحبه کاری ممکنه به ضررتون تموم شده و شما رو از میدون به در کنه!

اجتناب از تماس چشمی: برقراری تماس چشمی با کسی که باهاتون مصاحبه میکنه عامل مهمی برای اعتماد سازیه. یکی از عواملی که باعث میشه کار رو از دست بدین، اینه که نتونین اعتماد به نفس و صداقتتون رو نشون بدین. برای اینکه تماس چشمی رو تمرین کنین جلوی آینه ایستاده و با نگاه کردن به چشم ها صحبت کنین.

مصاحبه-کاری-2

بی اطلاعی: آمادگی نداشتن میتونه یه نمره منفی براتون باشه. شما باید جزئیاتی درباره شرکت اطلاعاتی داشته باشین. علاوه بر این سوال پرسیدن درباره شرکت و سیاست هاش میتونه نشون بده که شما هم به شرکت و هم به شغلی مورد درخواستتون علاقه مند هستین. البته یادتون نره که زیاده روی نکنین.

بدگویی و شکایت از همکاران و شغل سابق: این مورد باعث بد جلوه دادن شرکت سابقتون نمیشه ، بلکه شما رو بد نشون میده. بهتره درباره چنین مواردی سیاست داشته باشین.

بی توجهی: معطوف کردن توجه به شخص مصاحبه گر خیلی مهمه. کارفرماها، نامزدها رو بر این اساس سنجیده و اینکه شنونده ی خوبی باشین میتونه بهتون کمک کنه.

Four candidates competing for one position. Having CV in his hand

ابهام: مبهم بودن پاسخ هایی که میدین مطمئنا به ضررتون تموم میشن. با پاسخ های درست و خاص میتونین مصاحبه رو به دست گرفته و اعتماد کارفرما رو به دست بیارین.

منبع: نوین زی

Share the post "از انجام این اشتباهات در حین مصاحبه کاری خودداری کنید"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. راهنمای مصاحبه کاری برای اینکه شغل مورد نظرتان را بدست بیاورید
  2. چگونه میتوانید به مردتان کمک کنید کار پیدا کند
  3. ۵ کاری که نباید در اولین دیدار انجام دهید!
  4. چگونه برای انجام کارها به خوبی تصمیم بگیریم؟
Tweet از انجام این اشتباهات در حین مصاحبه کاری خودداری کنید - تصویر 3
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه